Neděle, 30 října, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyWayfarer, brýle, které nosí hvězdy

Wayfarer, brýle, které nosí hvězdy

Brýle Wayfarer, další slavný produkt z dílny značky Ray-Ban, se nebývalé popularitě těšily hlavně v 50. a 60. letech 20. století.

Další vlna zájmu o tento kousek se vzedmula v roce 1982. Pomohl k tomu zdařilý product placement, když se začaly objevovat ve filmech a televizních pořadech. A naposledy se dokázaly kultovní „wayfarerky“ vrátit na výsluní i na prahu nového milénia v roce 2000.

I tehdy „vypomohly“ hvězdy. Vintage brýle v té době nosily herečky Chloë Sevigny a Mary-Kate Olsen. Na vlně retro popularity se pak „svezli“ i mnozí tvůrci, kteří s původní značkou Ray-Ban nemají nic společného. Designem slavných brýlí se inspirovali třeba Marc Jacobs nebo Hugo Boss.

Samotný Ray-Ban se rozhodl podpořit prodeje i inovací v podobě bezrámečkové verze slavných slunečních brýlí. Vyprodukoval je v roce 2008.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst o různých variantách vzácného opálu nebo o krásně fialovém ametystu.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper