Sobota, 29 října, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
BydleníOkna GENEO INOVENT

Okna GENEO INOVENT

Inteligentní větrání pro zdravé bydlení.

Čerstvý a hlavně čistý vzduch je základním předpokladem zdravého a příjemného bydlení bez rizika vzniku plísní, popřípadě i nemocí. Jak známo, jen tím, že dýcháme, vaříme nebo se sprchujeme, vzniká uvnitř domu vlhkost, a pokud se jí nezbavíme, můžeme si vydělat na problém.

Kam tedy s ní? Máme prakticky dvě možnosti: buď dodržujeme správný režim větrání, nebo si pořídíme rekuperační jednotku, která bude myslet za nás.

Když rekuperační jednotku, tak jakou? Firma REHAU, přední výrobce okenních systémů, má elegantní řešení, které spočívá v integraci rekuperační jednotky do rámu okna.

Konkrétně jde o okna GENEO INOVENT, která jsou vyrobena z kompozitních materiálů, díky čemuž vykazují nadstandardní tuhost a pevnost rámu. Proto také lze dovnitř profilu zabudovat celý větrací systém.

Kromě toho, že vše je důvtipně ukryto, systém umožňuje větrat, odvádět vlhkost a současně filtrovat přicházející vzduch zvenčí 24 hodin denně. A to vše při zavřeném okně. Zařízení je navíc dokonale tiché, takže jej lze bez problémů použít i v ložnicích.

Jak to celé funguje? Automatický systém větrání nasává současně vzduch z místnosti a čerstvý vzduch zvenčí a přivádí je do výměníku tepla. Z teplého vydýchaného vzduchu v místnosti se odebere teplo, které ohřeje chladný čerstvý vzduch. T

získá-li se až 71 % teploty zpět, což znamená, že systém ušetří nemalou část energie. Uživatel může volit mezi čtyřmi stupni intenzity větrání podle aktuální potřeby. Díky integrovanému filtru se dovnitř nedostane prakticky žádný pyl. A nehrozí ani průvan, neboť vzduch se velmi rychle rozptýlí.

Okna GENEO INOVENT patří již do kategorie zařízení označovaných jako smart home. Ovládání může být manuální nebo automatické. Okna GENEO zároveň vykazují výborné tepelněizolační vlastnosti, vyšší ochranu proti hluku a vysoký stupeň zabezpečení proti vloupání.

Okna jsou vhodná jak do novostaveb, tak do rekonstruovaných objektů, jelikož výměna oken je velmi jednoduchá.

Předchozí článekNejčastější chyby při zařizování interiéru podle Feng Shui
Další článekI v malé kuchyni se můžete pohybovat jako mistr kuchař

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper