Sobota, 29 října, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
BydleníNejčastější chyby při zařizování interiéru podle Feng Shui

Nejčastější chyby při zařizování interiéru podle Feng Shui

Feng Shui je filozofie, která se zaměřuje na to, jak zlepšit tok životodárné energie v našich domácnostech, ale také na pracovištích. Pochází ze starověké Číny a jejím cílem bylo pomoci lidem při umísťování domů ve vztahu k environmentálním podmínkám. A také pomoc při optimálním zařizování interiéru, aby neodčerpával energii, ale právě naopak. Jaké nejčastější chyby děláme?

Zablokované dveře

Dveře udávají způsob, jakým energie proudí ve vašem domě nebo bytě. V mnoha domácnostech jsou alespoň jedny dveře, které nelze otevřít do plných 90 stupňů. Někdy jim v tom brání spousta nepořádku za dveřmi, jindy kus nábytku. V každém případě takto blokujete proudění životní energie. Vyčistěte nepořádek a odstraňte nábytek, který dveře blokuje.

Zablokované dveře ifgelitkami s papírem

Postele, ze kterých nevidíte na dveře

Jeden z nejdůležitějších principů Feng Shui se nazývá „velící pozice“. Ta vám dává kontrolu nad životem, díky ní se dokážete uvolnit, ale také vidět příležitosti, které se vám naskytnou. V interiérovém designu tuto pozici představuje postel umístěná tak, abyste viděli na dveře a měli
přehled o tom, co se v pokoji děje.

Bohužel častou chybou v ložnicích i dětských pokojích je, že za postelí chybí pevné pozadí – stěna, která znásobuje pocit bezpečí a také, že z postele nevidíte na dveře. Další nevhodnou polohou jsou nohy postele směřující ke dveřím a v jedné linii s nimi. Postel umístěte úhlopříčně ke dveřím tak, abyste měli za sebou stěnu a viděli na dveře i velkou část pokoje. Ve vedoucí pozici by měl být také váš pracovní stůl v pracovně.

Postel u zdi

Čelo postele by mělo být chráněno stěnou, ale neměla by být zcela přitisknuta ke zdi ze dvou či dokonce tří stran. Přestože je úsporné, umístit postel do rohu místnosti, po obou stranách by měl být volný prostor. Stačí alespoň 45 – 50 centimetrů. Stěna ze dvou stran postele vytváří nerovnováhu jin a jang. Je také vhodné, aby byl prostor i ve spodní části postele, symbolizuje posun v životě.

Pracovní stůl otočený k oknu

Láká vás umístit pracovní stůl k oknu s výhledem do zahrady či na okolní přírodu? Ve většině případů to není ideální řešení. Tak se snadno stane, že energie tvořivosti a života unikne přímo do okna a nezdrží se u vašeho pracovního stolu, kde ji potřebujete. Navíc pohled z okna působí při práci rušivě.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper