Pondělí, 31 října, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
ZahradaJak pěstovat meruňky?

Jak pěstovat meruňky?

Vím, že meruňky jsou náročné na podnebí, ale přesto bych je rád pěstoval. Existuje nějaký způsob, jak se dočkat úrody na Oravě?

Meruňky v zahradě

V podhorských a horských oblastech jsou pro pěstování meruněk problematické zejména velmi nízké zimní teploty, předjarní i jarní střídání teplých a mrazivých dnů, v létě zase časté deště, mlhy a méně slunce a tepla. Možná jim trochu pomůže současné oteplení klimatu.

Úspěch pěstování závisí zejména na výběru stanoviště, nejodolnější odrůdy, na zimní a předjarní ochraně před extrémními mrazy, jarními mrazíky a na ochraně před houbovými chorobami.

Meruňky jako hlavní chod, dezert i slaná chuťovka. Nechte se inspirovat!
Vhodným stanovištěm je místo na jižní stěně domu, kde stromy můžeme pěstovat ve formě ovocné stěny. Přesto zajistíme zimní ochranu stěny, ale i okolní půdy, například slaměnými rohožemi. V předjaří ji přistiňujeme před sluncem, aby se příliš brzy nerozproudila míza a strom nezačal rašit v době jarních mrazíků. Důležité je nepřehnojovat meruňky dusíkem, ale přidat více draslíku a stopové prvky, aby přírůstky do zimy dobře vyzrály a byly odolnější proti mrazu.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper