Pátek, 28 října, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyHistorický milník v oblasti udržitelných koupelen

Historický milník v oblasti udržitelných koupelen

Jako první na světě začne Kaldewei vyrábět své smaltované výrobky z oceli bluemint Steel se sníženým obsahem CO2 od výrobce thyssenkrupp Steel.

Špičkový výrobce koupelnového vybavení Kaldewei ohlašuje novou éru udržitelných koupelen. 6. října 2021 generální ředitel Franz Kaldewei osobně objednal první dodávku bluemint® Steel u thyssenkrupp v Duisburgu. Bluemint® Steel je ocel se sníženou bilancí CO2 od výrobce thyssenkrupp Steel s redukcí emisí o 70 procent.

Franz Kaldewei zdůrazňuje význam této průkopnické objednávky: „Ocel bluemint® Steel dává nám i našim partnerům jistotu, že už dnes můžeme použít nejkvalitnější ocel s nízkou emisní intenzitou CO2.“ To je velmi důležité zejména pro dosažení klimatických cílů Kaldewei zakotvených v iniciativě Science Based Targets , které jsou rovněž předmětem Pařížské klimatické dohody.

„Pokud jde o téma udržitelnosti, byl Kaldewei se svými koupelnovými řešeními ze smaltované oceli vždy průkopníkem ve svém oboru. A teď jsme prvním výrobcem na světě, který zpracovává bluemint® Steel od thyssenkrupp.“

Ocel s nízkou intenzitou CO2 je přitom třetím nejdůležitějším stavebním kamenem na cestě k udržitelnému, klimaticky neutrálnímu zaměření Kaldewei. Dlouhá životnost 30 a více let a stoprocentní recyklovatelnost materiálu smaltovaná ocel jsou silnými argumenty hrajícími ve prospěch koupelnových řešení Kaldewei.

„Snížením emisí CO2 při výrobě oceli odstraníme poslední překážku na to, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout špičkový produkt, který spojuje moderní luxus ve formě ušlechtilého materiálu a nového designu s udržitelným myšlením a jednáním.

Nazýváme to „luxstainabilitou“ jako spojení našich hlavních trendů – luxusu a udržitelnosti (anglicky sustainability),“ vysvětluje Franz Kaldewei.

6 Kaldewei bluemint Steel thyssenkrupp
Zleva doprava: Christoph Dammermann (State Secretary in the Ministry for Economic Affairs, Innovation, Digitization and Energy), Franz Kaldewei (CEO Franz Kaldewei GmbH & Co. KG), Bernhard Osburg (CEO thyssenkrupp Steel), Sören Link (May | Zdroj: thyssenkrupp Steel
Kaldewei je prvním odběratelem bluemint® Steel

1.října společnost thyssenkrupp Steel poprvé představila svou novou řadu výrobků z oceli se sníženou intenzitou CO2. Nové druhy oceli bluemint® od thyssenkrupp jsou založeny na reálných a kontrolovatelných úsporách emisí CO2 během celého výrobního procesu ve vysokých pecích.

Představují výchozí bod na cestě k oceli vyráběné klimaticky naprosto neutrálním způsobem. Kaldewei je vůbec prvním zákazníkem, kterému bude dodána nová, klimaticky šetrná ocel od thyssenkruppu.

Konkrétní snížení emisí CO2

Bernhard Osburg, předseda představenstva thyssenkrupp Steel, uvádí: „Emisní intenzita CO2 jedné tuny bluemint® Steel byla snížena o 1,5 tuny – z 2,1 na 0,6 tuny.“ Výpočet úspory CO2 byl proveden na základě mezinárodně uznávané metody podle protokolu Green House Gas (GHG) Protocol pro Product Accounting and Reporting Standard.

„Nekompenzujeme, ale zcela konkrétním způsobem snižujeme emise výrobního procesu. Naši zákazníci si mohou tato snížení CO2 započítat do vlastních emisí rozsahu 3 (Scope 3),“ pokračuje Bernhard Osburg.

thyssenkrupp Steel a Kaldewei

Nová ocel bluemint® Steel otevírá společnosti Kaldewei možnost realizovat udržitelné projekty s využitím koupelnových řešení z ušlechtilé smaltované oceli, které se vyznačují mimořádně dobrou bilancí CO2 a navíc jsou 100% recyklovatelné.

Již probíhá plánování prvních projektů. Kaldewei opět ukazuje svou průkopnickou úlohu v oblasti ochrany klimatu a zachování zdrojů, a tím prokazuje svou odpovědnost vůči budoucím generacím.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper