Středa, 26 října, 2022
novinky

Podhledy a podbití přesahů střech z cementotřískových desek CETRIS®

Redakce doporučuje

Vhodným deskovým materiálem pro opláštění přesahů střech či podhledů je cementotřísková deska CETRIS®.

Deska CETRIS® spojuje výhodné vlastnosti dřeva a cementu – je dostatečně mechanická a odolná, může být vystavena povětrnostním podmínkám v exteriéru a je nehořlavá (třída reakce na oheň A2-s1,d0).

Podhledy z desek CETRIS® zásadně upevňujeme suchým procesem, tedy kotvením na podkladovou konstrukci. Tyto podpory (dřevěné latě, pozinkované profily) jsou kotveny na stropní nebo střešní konstrukce nejčastěji pomocí přímých závěsů nebo stavebních třmenů.

Cementotřísková deska CETRIS® se montuje vždy s přiznanou spárou, a to v minimální šířce 5 mm. Způsob kotvení závisí na konečném vzhledu opláštění. V případě, že budou cementotřískové desky CETRIS® konečným obkladem bez další skladby – povrchové úpravy, je uchycení desek řešeno jako na fasádních svislých obkladech. Deska CETRIS® se upevňuje na pomocnou nosnou konstrukci pomocí šroubů s přiznanou hlavou a těsnící podložkou, případně nýty. Otvory v desce CETRIS® jsou vždy předvrtány – pevný bod průměru 5 mm, ostatní posuvné body průměru 8 nebo 10 mm (dle délky desky).

Tímto způsobem byly použity desky v základním provedení bez povrchové úpravy CETRIS® BASIC tl. 16 mm na opláštění podhledů a přesahů střechy na objektech Střediska správy a údržby dálnice na 286. kilometru dálnice D1 u Přerova.

Jedna z odzkoušených skladeb byla také aplikována při výstavbě spojovacích krčků v areálu Nemocnice sv. Anny v Brně.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nástěnné věšáky můžete použít i v kancelářích

V létě a během měsíců, kdy nepotřebujeme odkládat teplé svršky, si vůbec neuvědomujeme, že doma nebo v práci potřebujeme věšák. Jakmile...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img