Sobota, 29 října, 2022
novinky

Plynové kondenzační kotle se stupněm využití nad 100% myslí i na planetu

Redakce doporučuje

Pokročilá kondenzační technologie činí z Vitocrossalu účinný a ekonomický kondenzační kotel pro mnoho různých aplikací.

S výkonovým rozsahem od 80 do 1400 kW představuje rodina Vitocrossal vhodné řešení pro každý aplikační případ – vytápění bytovek pro více rodin, veřejné a komerční budovy nebo také pro výrobu tepla v sítích ústředního vytápění.

Perfektní kotel pro každou aplikaci

Plynové kondenzační kotle Vitocrossal se mohou pochlubit celou řadou funkcí včetně pokročilé kondenzační technologie, osvědčené regulace, výjimečné účinnosti a nízkých emisí.

Naše kotle Vitocrossal jsou navrženy s přihlédnutím k současným i budoucím potřebám a v důsledku toho nejen že odpovídají současné environmentální legislativě, ale budou v tom pokračovat iv budoucnosti, i když se emisní limity zpřísní.

Pokročilá kondenzační technologie

Výměník tepla Inox-Crossal z ušlechtilé nerezavějící oceli poskytuje ideální podmínky pro využití spalného tepla. Hladká topná plocha z ušlechtilé nerezavějící oceli umožňuje snadný odtok kondenzátu, který při využívání kondenzační techniky vzniká. Ve spojení s hladkým povrchem z ušlechtilé nerezavějící oceli tak vzniká samočisticí účinek, což zajišťuje vysokou míru využívání spalného tepla, zvyšuje životnost a snižuje potřebu údržby.

Topné kotle Vitocrossal ve výkonech 80 až 1000 kW jsou již z výrobního závodu k dispozici se sálavým hořákem MatriX nebo připraveny k montáži plynových přetlakových hořáků.

Vysoce účinný přenos tepla a vysoká míra kondenzace umožňují normovaný stupeň využití do 98% (Hs)/ 109% (Hi). Tyto vysoké normované stupně využití tepla se dosahují na principu protiproudu spalin a kotlové vody i intenzivním vířením spalin topnou plochou.

Pohodlná regulace Vitotronic

Regulace Vitotronic, která je součástí plynového kondenzačního kotle spolu s velkým barevným dotykovým displejem, se obsluhuje jednoduše a intuitivně. Prostřednictvím komunikačního modulu Vitocom (volitelné) lze – jak je to běžné iu jiných kotlů Viessmann – kotel pohodlně ovládat pomocí aplikace přes internet.

Díky vyspělé kondenzační technice je Vitocrossal 100 úsporný topný kotel s mnoha možnostmi použití

Kotel Vitocrossal 100 (typ CIB) je univerzálně použitelný plynový kondenzační kotel o výkonu od 80 do 317 kW. Na základě dobrého poměru cena/výkon představuje tato topná centrála mimořádně hospodárné řešení pro bytové domy a průmyslové podniky.

Kompletní a kompaktní

Kotel Vitocrossal 100 má bez izolace šířku pouhých 680 milimetrů a doporučuje se i pro modernizaci. Právě při výměně starých zařízení za nové je třeba vzít v mnoha případech v úvahu omezený prostor.

Kotle lze objednat jako kompletní jednotku nebo se dodává v rámci jednotlivých komponentů. U kompletní jednotky jsou kabely a komponenty připraveny k zapojení již ze závodu. Tím se na místě instalace značně zkrátí doba montáže a fyzická námaha.

Lambda Pro Control snižuje náklady

Integrovaná regulace spalování Lambda Pro Control automaticky přizpůsobuje hořák různým druhům plynu a zajišťuje trvalou vysokou energetickou účinnost a kvalitu spalování s nízkými emisemi. Kotel je certifikován pro 20% podíl vodíku v zemním plynu, což zajistí snížení emisí CO2.

Kotel Vitocrossal 100 má volitelný provoz jako závislý nebo nezávislý na vzduchu v místnosti.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nástěnné věšáky můžete použít i v kancelářích

V létě a během měsíců, kdy nepotřebujeme odkládat teplé svršky, si vůbec neuvědomujeme, že doma nebo v práci potřebujeme věšák. Jakmile...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img