Sobota, 29 října, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyPlazmový řezací stroj: Na co se zaměřit při výběru?

Plazmový řezací stroj: Na co se zaměřit při výběru?

Výběr nové plazmové řezačky není zvlášť složitý. Je však důležité vědět, na jaké parametry byste se měli zaměřit. Díky tomu hravě zvládnete vybrat zařízení, které vyhoví všem vašim požadavkům a bude spolehlivým pomocníkem.

Plazmový řezací stroj

Prvním parametrem, který je pro plazmový řezací stroj klíčový, je výkon. Při výběru se můžete držet obecného pravidla, které vám pomůže snadno spočítat potřebný výkon. Na 1 mm tloušťky materiálu je potřeba výkon zhruba 3 až 5 A. Dle toho, s jakými materiály budete pracovat, můžete snadno odvodit potřebný výkon. Jestliže budete řezat nerezovou ocel a hliník, je dobré připočíst ještě o něco větší výkon. Jde o zhruba 20 % navíc oproti základnímu doporučení.

Kompaktní rozměry

V mnoha případech je velmi důležité myslet také na rozměry řezačky. Plazmová řezačka může mít různé rozměry. Pokud ji necháte pouze stát v dílně, pak vás tento parametr nemusí zrovna trápit. Ovšem pokud hledáte přenosné zařízení, které můžete vzít kamkoliv, pak je třeba na rozměry dbát. Skvělou volbou jsou invertorové řezačky, které díky moderní technologii nabízí menší rozměry i hmotnost. Praktickým vybavením je i zabudovaný kompresor v řezačce.

Plasmový řezací stroj

Jestliže si nevíte rady, jaká plasmová řezačka bude nejlepší volbou, spolehněte se na ověřené výrobce. Kvalitní plasmový řezací stroj se stane spolehlivým vybavením ve vaší dílně. Díky vyšší investici můžete v budoucnosti ušetřit. Kvalitní řezačky totiž mívají také dobře dostupné náhradní díly. Vzhledem k tomu, že vnitřní části řezačky se rychle opotřebují, je nutné počítat s jejich náhradou za nové.

Při výběru plazmové řezačky se vyplatí myslet dopředu. Proto dobře zvažte, jak a kde chcete zařízení využívat. Dostupnost náhradních dílů je také klíčová, a to ve všech případech.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper