Sobota, 29 října, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyPlastické modelování fasád (pracovní postup)

Plastické modelování fasád (pracovní postup)

Strukturované omítky jsou zajímavým způsobem, jak každému objektu dodat špetku osobitého charakteru a jedinečnosti.

Omítku s konkrétní úpravou přitom lze použít jak v interiéru, tak v exteriéru, při novostavbách i při rekonstrukcích. Problémem není ani nanášení omítky na zateplení, beton či v kombinaci se sanační omítkou – kreativitě se meze nekladou a žádný materiál není překážkou.

Dalším ze způsobů, jak lze velmi zajímavě oživit jinak nudnou, hladkou omítku, je plastické modelování. Oproti jiným způsobům úprav či proti běžnému nanášení bude navíc k tomuto způsobu úpravy fasády zapotřebí molitanové hladítko a kbelík s vodou pro navlhčení hladítka.

Neobyčejné omítky 4: Zatírání (pracovní postup)
Stejně jako u všech ostatních typů kreativních fasád iv tomto případě platí, že k tomu, aby výsledný individuální vzhled působil skutečně skvěle a vypadal podle představ investora, bude třeba omítky nanášet a upravovat zhruba se stejným tlakem, aby byl zachován shodný „rukopis“ na celé ploše fasády a na celém objektu.

To poslední, co při úpravě kreativních fasád chceme, je, aby výsledná zaschlá fasáda vypadala, jako by každých pár metrů dělal jiný řemeslník. To by totiž výsledný efekt netradiční omítky naprosto znehodnotilo.

Co budete potřebovat?

Baumit CreativTop (Fine)
jednosložková silikonová dekorativní omítka pastovité konzistence
spotřeba 2,9 – 4,2 kg/m2, zrnitost 1 mm, kbelík 25 kg, dodávána v celé řadě barev
Nářadí a pomůcky
nerezové hladítko
zednická lžíce
molitanové hladítko
kbelík
TIP

V případě hotových zabarvených omítek mohou vznikat barevné rozdíly – pro dosažení jednotného barevného vzhledu proto na omítku naneseme jeden až dva nátěry fasádní barvy.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper